День боротьби за права кримськотатарського народу

19.05.2020

18 травня відповідно до Постанови Верховної Ради України від 12.11.2015 № 792, Україна відзначає День боротьби за права кримськотатарського народу та вшановує пам’ять жертв депортації кримських татар.

Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання. Багато людей загинуло від голоду, хвороб, виснаження. Вони не мали права повернутися до Криму. Лише 1989 року радянською владою депортація була визнана незаконною та злочинною.

У Коледжу ЛНУ імені Тараса Шевченка з нагоди Пам’ятної дати, Дня боротьби за права кримськотатарського народу та вшанування пам’яті жертв депортації кримських татар, було організовано  тематичні онлайн-уроки з історії України на тему « День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу». Також студенти та  викладачі переглянули фільми «Хайтарма», «Чужа молитва» та поділилися своїми враженнями від побаченого.